Drugie życie PPP w Polsce – debata Dziennika Gazety Prawnej     

„Drugie życie PPP w Polsce – czy jest szansa na rozwój tej formy inwestowania?” to temat zamkniętej debaty, która odbędzie się w środę, 7 grudnia w siedzibie Dziennika Gazety Prawnej.

Debata jest skierowana do przedstawicieli administracji publicznej i samorządu, a także do sektora prywatnego współpracującego w formule PPP. Celem spotkania jest omówienie formuły Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i przedstawienie najważniejszych wniosków ekspertów i praktyków rynku.

Udział w debacie wezmą m.in. Agata Kozłowska (Instytut Sobieskiego), Bartosz Korbus (Instytut PPP), Bartosz Mysiorski (Fundacja Centrum PPP) oraz Wojciech Hann (Bank Gospodarstwa Krajowego). Głos w dyskusji zabierze także Paweł Szaciłło, dyrektor Departamentu PPP w Ministerstwie Rozwoju, oraz przedstawiciel strony prywatnej – Mirosław Józefczuk, członek zarządu firmy Warbud SA,  wykonawcy pierwszego rządowego PPP w Polsce.

Podczas debaty zaproszeni goście porozmawiają o PPP jako  formie współpracy sektora prywatnego z publicznym, przeanalizują główne bariery i zagrożenia związane z realizacją projektów tego typu, a także odpowiedzą na pytania o optymalny podział ryzyka pomiędzy strony. Wiodącym tematem będą również szanse na rozwój PPP oraz planowane zmiany niezbędne do rozwoju tej formuły w kraju. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać  dobre przykłady PPP z rynku polskiego, które dają nadzieję na częstsze wykorzystanie w Polsce tej formy finansowania inwestycji.

Partnerem debaty jest m.in. Warbud oraz portal PPP Akademia.

Czytaj także:

 

RelatedPost