27 i 28 września 2018 r. te dni warto podkreślić w kalendarzu i pojawić się wówczas w Gdańsku, na II Metropolitalnym Kongresie Rewitalizacji. W czasie licznych spotkań i paneli dyskusyjnych eksperci i wszyscy zainteresowani rewitalizacją będą rozmawiali o tym „Ile prywatyzacji w rewitalizacji? O udziale kapitału prywatnego w wykonywaniu zadań gminy”. 

Akademia PPP będzie też tam obecna. Nasi eksperci podzielą się doświadczeniami związanymi z tym, jak formuła PPP sprawdziła się w podjętych już próbach rewitalizacji obiektów. Porozmawiamy o zaletach i trudnościach.

41489478_1346927465444480_874252580354523136_n

11.30 – 13.30 – PANEL „Partnerstwo publiczno-prywatne w rewitalizacji”

  • moderator: Bartosz Korbus (Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego)

– Grzegorz Kaczorowski (kierownik Wydziału Polityki gospodarczej, Urząd Miejski w Gdański), Rewitalizacja Gdańska we współpracy z sektorem prywatnym – doświadczenia sektora publicznego.
– Przemysław Szulfer (wicedyrektor administracyjno-finansowy, Warbud S.A.), Budynki użyteczności publicznej jako część projektów rewitalizacyjnych na podstawie pierwszego projektu rządowego PPP realizowanego w Nowym Sączu.
– Wojciech Ciurzyński (prezes Multibud Wojciech Ciurzyński S.A.), Wyspa spichrzów – współpraca z podmiotem publicznym z perspektywy partnera prywatnego.
–  dr Rafał Cieślak (radca prawny, wspólnik Zarządzający w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim), Zastosowanie partnerstwa publiczno-prywatnego do rewitalizacji miast.
– dr Wiesław Skrobot, Dziedzictwo, partycypacja, partnerstwo publiczno-prywatne. Filary czy gliniane nogi rewitalizacji?
– Bartosz Korbus (Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego), Partnerstwo publiczno-prywatne w rewitalizacji – doświadczenia z projektu „Restaura”.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Wystarczy się zarejestrować.