Akademia PPP w praktyce

25 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Akademia PPP w praktyce”. Przedstawiciele samorządów, eksperci oraz przedstawiciele sektora prywatnego będą dyskutować na temat możliwości płynących z Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, jako modelu finansowania inwestycji samorządowych. 

Jak pokazują zagraniczne doświadczenia, z których część zostanie zaprezentowana podczas spotkania, model PPP może przynieść kompleksowe korzyści i oszczędności na poziomie 20% względem tradycyjnych modeli realizacji zadań publicznych. 

Potrzeby inwestycyjne samorządów terytorialnych są z reguły niewspółmierne do ich możliwości finansowych. Nie wszystkie potrzeby zostały zaspokojone lub mają szansę na środki unijne. Partnerstwo Publiczno-Prywatne jawi się jako szansa na dalszy, bezpieczny i efektywny rozwój samorządu przy wsparciu zasobów i kompetencji partnera prywatnego.

Przemyślane nakłady na modernizację infrastruktury pozwalają ograniczyć bieżące wydatki związane z jej eksploatacją i utrzymaniem. Często uzyskane oszczędności kompensują poniesione nakłady. Rosnąca jakość życia to w dalszej perspektywie wyższe wpływy do samorządowych budżetów.

Jak wskazują liczne przykłady z zagranicy oraz polskie pionierskie doświadczenia, Partnerstwo Publiczno – Prywatne może być panaceum na naglące potrzeby m.in. ochrony zdrowia (szpitale, domy opieki), oświetlenia ulicznego i drogowego, oświaty czy lokalnej administracji.

Konferencja organizowana przez firmy Warbud S.A., Philips Lighting Poland Sp. z o.o, kancelarię CMS oraz wspierana przez patronów Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń a także zadania pytań doświadczonym praktykom.

Poniżej znajdą Państwo agendę wydarzenia. Jeżeli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w konferencji prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt@pppakademia.pl

Agenda_Akademia PPP w praktyce_25.11 Katowice

Patronat Honorowy:

 

Logo metropolia silesia

 

Logo_pionowe_w_formacie_EPS

 

Organizatorzy:

 

WARBUD LOGO WYBRANE [Converted]

 

GMC_Wordmark_2008_RGB

 

CMS_LawTax_RGB_28-100mm


Patronat medialny:

Logo TVP Katowice nowe

logo GSiA_eps [Converted]

logo dww [Converted]
radio Katowice nowe!!

 

RelatedPost