Budowa budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu w ramach pierwszego rządowego projektu PPP weszła w kolejną fazę budowy. Warbud planuje zakończyć budowę obiektu jeszcze przed końcem tego roku.

Budowa sądu nabiera tempa, kontynuujemy prace związane z wykonywaniem elewacji, przenieśliśmy większość prac wykończeniowych do środka i na chwile obecną wykonujemy ściany działowe w systemie g-k. Rozpoczęliśmy wykonywanie posadzek jastrychowych. Wykonujemy również tynki, które niebawem powinniśmy ukończyć.” – mówi Piotr Lewicki, Kierownik Budowy Warbud SA, generalnego wykonawcy projektu.

Wszystko wskazuję więc na to, że wraz z końcem tego roku, Nowy Sącz otrzyma jeden z najnowocześniejszych budynków sądowych w Polsce. Budynek ma być obiektem energooszczędnym i przyjaznym środowisku. Dzięki zastosowanym w trakcie budowy technologiom, obiekt ma generować oszczędności związane z ograniczeniem kosztów energii elektrycznej oraz ogrzewaniem.

Przypomnieć należy, że roboty budowlane trwają nieco ponad rok. W sierpniu 2015 r. podpisana została umowa na finansowanie całego projektu. W marcu 2016 r. uzyskano pozwolenie na budowę, po czym ruszono z pierwszymi pracami.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video obrazującym postęp prac na terenie budowy oraz galerią zdjęć:

 

RelatedPost