Warbud S.A., Siemens, Siemens Finance oraz Gmina Wiązowna z nagrodą „Modernizacja roku 2018”. Doceniono inwestycję, jaką jest termomodernizacja, przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Gliniance.  Doceniono PPP.

Budynek Szkoły Podstawowej w Gliniance został nagrodzony w kategorii „Ochrona środowiska” i uznany przez internautów za najpopularniejszą realizację w kategorii „Obiekt szkolnictwa”.  Tytuł oraz statuetkę odebrał Członek Zarządu Warbud S.A. Mirosław Józefczuk, który powiedział: „Ta nagroda należy się pracownikom Warbud, pracownikom Siemens – działaliśmy w konsorcjum. To oni powinni odbierać tę nagrodę i im serdecznie dziękuję.” 

Marek Tobiacelli z firmy Siemens dodał, że to cenna nagroda zwłaszcza w kategorii, która ma uwadze środowisko, bo „strategiczne cele Siemens są związane z obniżeniem energii, z ochroną klimatu, ochroną środowiska.   W nagrodzonym projekcie zarządzanie, energia i optymalizacja zużycia energii są jednym z podstawowych zadań.”

Projekt budowy i modernizacji szkoły – przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii – został zrealizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wójt Gminy Wiązowna  Janusz Budny ma dużą satysfakcję, że inni docenili to co Gmina dokonał z partnerami prywatnymi. „To jest motywujące i pokazuje, że ścieżka, którą obraliśmy była właściwa. Jest to obiekt na miarę XXI wieku – i o to nam chodziło.”

Przeprowadzano termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej w gminie Wiązowna i rozbudowę trzech z nich. Koszt całego przedsięwzięcia – zrealizowanego w formule PPP – to prawie 70 mln złotych.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 5 września 2019, w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. To była już XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

 

RelatedPost