Pytanie o to, jak powinna dziś wyglądać innowacyjna gmina organizatorzy zadali uczestnikom ósmej edycji konferencji „Innowacyjna Gmina”, która odbyła się 12 czerwca 2018 roku, w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

To spotkanie już od wielu lat jest źródłem wiedzy i inspiracji dla przedstawicieli: samorządów, świata biznesu i polityki. Tu wymieniają się oni zdobytym doświadczeniem, spostrzeżeniami.

W czasie tegorocznej edycji eksperci i samorządowcy poruszali zagadnienia związane z optymalizacją zużycia energii w gminach przy pomocy najnowszych rozwiązań oraz temat finansowania tych działań w systemie ESCO. Mówiono też na temat rozwój zrównoważonego transportu miejskiego oraz zastosowanie projektów PPP przy realizacji inwestycji w gminach.

Właśnie na ten ostatni temat swoim doświadczeniem dzielił się Mirosław Józefczuk, Członek Zarządu Warbud S.A. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać o tym, w jaki sposób z sukcesem można zrealizować projekt w formule PPP. Właśnie takim była budowa Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Mirosław Józefczuk wziął także udział w panelu dyskusyjnym „Rola projektów PPP w finansowaniu inwestycji”.

Konferencji towarzyszyły całodniowe warsztaty poświęcone rewitalizacji terenów poprzemysłowych, na których uczestnicy mogli zdobyć umiejętności posługiwania się narzędziami GIS w ramach programu Interreg.

 

RelatedPost