OEES slajd

Sercem miasta są ludzie

Sercem miasta są ludzie – powiedział Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego podczas konferencji Open Economy Eyes Summit. – Dla nas najważniejsze jest, by mieszkańcy uczestniczyli w planach rozwoju.

Temat kształtowanie miejskiej przestrzeni publicznej został podjęty podczas konferencji OEES, która odbyła się 15 i 16 listopada w Krakowie. Zaproszeni do dyskusji eksperci omawiali elementy tożsamości miejskiej przestrzeni publicznej, roli mieszkańców w jej tworzeniu oraz obecnych potrzebach inwestycyjnych miast. Jednym z omawianych tematów było także Partnerstwo Publiczno-Prywatne, które z perspektywy partnera prywatnego omówił Grzegorz Koprowski, Dyrektor Regionu Południe w firmie Warbud SA.

Włączenie się prywatnego partnera polega na jego działalności od A do Z. To zdobywanie finansowania, wykonanie projektu, ale też utrzymanie obiektu przez co najmniej 25 lat. Takim przykładem może być budynek sądu w Nowym Sączu, który powstał przecież dzięki współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości z prywatnym partnerem – podkreślił podczas dyskusji Grzegorz Koprowski.

Cały materiał z dyskusji dostępny jest na portalu RP.PL
Foto: Fotorzepa, Michał Łepecki

Czytaj także:

 

RelatedPost