Rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego w Piastowie idzie pełną parą. Szkoła, która ma już prawie 80 lat, długo musiała czekać na rozbudowę.

 P_15

Projekt jest realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W roli partnera prywatnego i wykonawcy prac występuje spółka należąca do firmy Warbud, zaś partnerem publicznym – miasto Piastów.  Co oznacza, że to Warbud poniesie koszty związane z inwestycją, finansuje przedsięwzięcie korzystając z kredytu bankowego a następnie przez 20 lat będzie pobierał od Miasta wynagrodzenie za zarządzanie i utrzymanie obiektu.

 P_5

To nie pierwsza taka inwestycja firmy Warbud. Niemal równo rok temu – razem z firmą Siemens – oddali oni do użytku nowoczesne szkoły w gminie Wiązowna. One też powstały właśnie w formule PPP, przy sporym zaangażowaniu środków unijnych. Niespełna 2 lata temu Warbud z półrocznym wyprzedzeniem z sukcesem zakończył budowę sądu w Nowym Sączu – pierwszej rządowej inwestycji PPP. Doświadczenie Warbudu w tego typu projektach na pewno jest sporym  atutem i gwarantem jakości dla Piastowa.

 

Warbud prowadzi na co dzień wiele skomplikowanych inwestycji, często o wiele bardziej spektakularnych niż budynki szkolne. Dość wspomnieć o warszawskich wysokościowcach (np. Mennica Tower, Skyliner), zakładach produkcyjnych (Euroglass, Mercedes, Lufthansa), wielkich szpitalach (WUM przy ul. Banacha w Warszawie, szpital uniwersytecki w Krakowie-Prokocimiu) czy w końcu obiektach drogowych (np. POW) – mówi dyrektor finansowy Warbud S.A. Przemysław Szulfer.

A mimo to napawa nas dumą możliwość dostarczania wysokiej jakości produktu, bo tak należy mówić o partnerstwie publiczno – prywatnym – w sektorze edukacji. Skuteczność nauczania zależy tak od wykształconej kadry pedagogicznej i nowoczesnej polityki oświatowej, jak i porządnej i dobrze utrzymanej infrastruktury szkolnej. Zrobimy wszystko, by piastowski projekt zachęcił kolejne samorządy do formuły PPP, nie tylko w szkolnictwie ale szerzej – w sektorze obiektów użyteczności publicznej.

Zaplanowane  w Piastowie prace obejmują nie tylko modernizację istniejącego obiektu szkoły ale także dobudowę nowej części wraz z zespołem gastronomicznym. Powstaną także pomieszczenia administracyjne, biblioteka miejska i hala sportowa.

P_18

W umowie, która była podpisana pod koniec kwietnia tego roku ustalono, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 19 miesięcy.

RelatedPost